GYŐRI KOVÁCS MARGIT NÉMET NYELVOKTATÓ NEMZETISÉGI ÁLTALÁNOS ISKOLA,
ALAPFOKÚ MŰVÉSZETI ISKOLA, IPARMŰVÉSZETI SZAKGIMNÁZIUM ÉS SZAKKÖZÉPISKOLA

FŐOLDAL GALÉRIA
ÁLTALÁNOS ISKOLA

MEGYEI NÉPRAJZVERSENY

          KAPCSOLAT
2017. április 20. - dr.Timaffy László 23. megyei néprajzverseny


DR.TIMAFFY LÁSZLÓ
23. MEGYEI NÉPRAJZVERSENY

Dr. Timaffy László néprajzkutató
a Szigetköz, a Rábaköz és a Hanság néphagyományának vallási, szellemi, tárgyi kincseit kutatta.
A jeles néprajztudósról elnevezett kétfordulós vetélkedő 23. alkalommal került megrendezésre, s lebonyolításának idén iskolánk adott otthont. A versenyre nevezett iskolák diákjai az elméleti vetélkedés mellett hagyományőrző műsorukat is bemutatták.

 

A ZSŰRI TAGJAI
Perger Gyula
etnográfus
Gerencsér Zsolt
a Kisalföldi Népművészek
Egyesületének elnöke
dr. Pető Péter
a Megyei Értéktár Bizottság elnöke
és a Megyei Közgyűlés alelnöke
Timaffy Gyöngyvér
Timaffy Emőke
dr. Timaffy László lányai,
a rendezvény díszvendégei
HELYEZÉSEK :  3-4. ÉVFOLYAM
IV. hely - Háry László Általános Iskola - Gyömöre
felkészítő tanár: Csete Zoltánné
III. hely - Újhelyi Imre Általános Iskola - Mosonmagyaróvár
Kovács Anna, Papp Julianna Virág, Papp Zsuzsanna Flóra
felkészítő tanár: dr. Varga Zoltánné Mészáros Emőke
II. hely - Újhelyi Imre Általános Iskola - Mosonmagyaróvár
Bándoli Alina, Szeberin Karina, Takács Fruzsina
felkészítő tanár: dr. Varga Zoltánné Mészáros Emőke
I. hely - Kisbajcsi Vörösmarty Mihály Általános Iskola és AMI
Vámosszabadi Tagiskolája

Böröczki Bianka, Tarlós Dóra, Magyar Erika
felkészítő tanár: Kamocsai Antalné
HELYEZÉSEK : 5- 6. ÉVFOLYAM
VII. hely - Gyárvárosi Általános Iskola - Győr
Balogh Vivien, Kubik Ármin, Tóth Tamara
felkészítő tanár: Vasvári Tiborné
VI. hely - Király Iván Általános Iskola - Farád
Preklet Bálint, Stoiber Benedek, Selyem Milán
felkészítő tanár: Kovács Tamásné
V. hely - Szili Szent István Általános Iskola és AMI - Szil IV. hely - Újhelyi Imre Általános Iskola - Mosonmagyaróvár
Lapincs Benedek, Pozsgai Huba, Roth Anna
felkészítő tanár: Kleé Istvánné
III. hely - Háry László Általános Iskola - Gyömöre
felkészítő tanár: Csete Zoltánné
II. hely - Körzeti Általános Iskola - Dunaszeg
felkészítő tanár: Kozmáné Pozsgai Éva
HELYEZÉSEK : 7 - 8. ÉVFOLYAM
I. hely - Király Iván Általános Iskola - Farád
Kollár Amanda, Kránicz Veronika, Preklet Liza
felkészítő tanár: Kovács Tamásné
III. hely - Soproni Petőfi Sándor Általános Iskola és AMI - Sopron
Németh Áron, Kovács Gyula, Pécsi Dávid
felkészítő tanár:
II. hely - Eötvös József ÁMK - Bősárkány
Gősi Krisztián, Gazsó Barbara, Kovács Aida
felkészítő tanár: Nagy Jolán
I. hely - Mosonszentmiklósi Széchenyi István Általános Iskola és AMI
Ott Krisztina, Gáspár Vanda, Győr Anna
felkészítő tanár: